Wytyczne dla klientów reżim sanitarny

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1. Działają węzły sanitarne i szatnie, jednak prosimy o rozsądne korzystanie z nich- w łazienkach prosimy o przebywanie 2 osób w strefie natryskowej oraz jednej osoby w strefie toaletowej.
2. Nie działają sauny.
3. Na siłownie ani sprzęt obecnie nie obowiązują zapisy. Nie ma obecnie limitu czasowego na siłowni, jednak zalecamy sprawny trening i niezwłoczne opuszczenie klubu po treningu, aby umożliwić go innym chętnym.
4. Obowiązują zapisy na zajęcia grupowe. Limit miejsc dostępny na recepcji klubów. Można skorzystać wyłącznie z jednych zajęć w ciągu dnia.
5. Karnety aktywne na dzień 28.12.2020 zostały zawieszone, aby odmrozić karnet zgłoś się na recepcję klubu. Osoby, które zamroziły karnety tuż przed zamknięciem, mogą odebrać zamrożenie po otwarciu w dowolnym terminie- prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić to na recepcji. Jeśli posiadali Państwo karnety zakupione na zapas i nie zostały one przniesione automatycznie przez system lub jeśli zauważycie Państwo nieprawidłowość również prosimy o kontakt mailowy na wyżej wskazany adres. Sprawa karnetów po powrocie jest rozpatrywana wyłącznie przez ten adres mailowy, prosimy nie kierować maili przez formularz kontaktowy ani przez zwykłego maila Fit Formy, zaczynającego się na biuro ;) Przyśpieszy nam to znacznie komunikację.
6. Podczas ćwiczeń nie trzeba nosić maseczki.
7. Nasza obsługa klubu zadba o zwiększoną częstotliwość dezynfekcji powierzchni, z którymi mają Państwo kontakt przy wejściu- klamki, czytniki linii papilarnych, pin pady, blaty.
8. Serwis sprzątający codziennie dokładnie zdezynfekuje wszystkie części, z którymi macie Państwo bezpośredni kontakt.
WYTYCZNE DLA KLIENTÓW
ZABRANIA SIĘ KORZYSTANIE Z KLUBU OSOBOM CHORYM NA COVID-19 LUB PODEJRZEWAJĄCYM CHOROBĘ, A TAKŻE OSOBOM PRZEBYWAJĄCYM NA KWARANTANNIE. Z SIŁOWNI NIE MOGĄ SKORZYTAĆ RÓWNIEŻ OSOBY, KTÓRE W CIĄGU OSTATNICH 14-DNI MIAŁY KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ.
1. Dezynfekcja dłoni po wejściu do klubu oraz dezynfekcja dłonie po wyjściu z szatni.
2. Stosuj się do informacji zamieszczonych w strefach klubu oraz do poleceń obsługi.
3. Często myj ręce.
4. Obowiązkowe obuwie zmienne oraz strój na zmianę.
5. Należy posiadać własną kłódkę do szafki.
6. Nie wolno zostawiać w klubie rzeczy w szafce na noc- wszystkie kłódki po zakończonym dniu pracy będą rozcinane.
7. W szatni prosimy wybierać co najmniej co drugą szafkę.
8. Używaj ręcznika na maszynach – Warunek KONIECZNY do skorzystania z klubu. Zalecamy ręczniki kąpielowe o dużej powierzchni. Osoby niekorzystające z ręcznika będą wypraszane z klubu.
9. Konieczność dezynfekcji sprzętu po użyciu w miejscach kontaktu z dłońmi- rączki- gałki regulacji, gryfy itp. Prosimy o spryskanie miejsca, pozostawienie na 10 sekund i wytarcie. Zalecamy dezynfekcję również przed użyciem sprzętu.
10. Zalecamy korzystanie z własnych mat, jeśli nie ma takiej możliwości, KONIECZNE jest rozłożenie ręcznika na macie oraz dezynfekcja maty po użyciu. Prosimy o spryskanie miejsca, pozostawienie na 10 sekund i wytarcie. Liczba mat na obiekcie zostanie znacznie ograniczona w celu utrzymania porządku oraz dokładniejszej dezynfekcji. Maty dezynfekowane są przez serwis sprzątający jeden raz dziennie.
11. Przerwy między zajęciami wynoszą minimum 15 minut. Po zakończonych zajęciach grupa powinna zdezynfekować sprzęt pod nadzorem instruktora oraz niezwłocznie opuścić salę.
12. Prosimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i zachować odległość 2 m od obsługi.
13. Prosimy zachowywać odległość między Klubowiczami 2 m, również w oczekiwaniu przy recepcji oraz przy bramkach.
14. Osobom w wieku powyżej 60 r. ż. lub cierpiącym na choroby przewlekłe zalecamy korzystanie z siłowni do godziny 15:00 ze względu na znacznie mniejszy ruch. Najmniejszy ruch odbywa się w godzinach od 10:00 do 13:00. Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.
Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u klienta
1. Klienci przed wejściem do obiektu powinni zostać poinformowani, że nie mogą skorzystać z usługi jeśli:
 obserwują u siebie objawy choroby zakaźnej; powinni udać się do domu i skorzystać z teleporady medycznej,
 są objęci kwarantanną lub izolacją,
 mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą podejrzana o zakażenie, zakażoną lub chora na COVID-19.
2. Jeśli u klienta występują niepokojące objawy choroby podczas korzystania z siłowni/ fitness należy odsunąć go jak najszybciej od zajęć i poprosić o jak najszybsze udanie się transportem indywidualnym (własnym, sanitarnym) do domu albo oddziału zakaźnego.
3. Należy przerwać zajęcia, gruntownie zdezynfekować przestrzenie, w których przebywał zakażony klient oraz zdezynfekować urządzenia/ przyrządy, które były wykorzystywane przez niego w trakcie świadczenia usługi.
4. Należy o zdarzeniu poinformować powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną właściwą dla miejsca lokalizacji obiektu.
5. Zaleca się ustalenie listy pracowników oraz klientów obecnych w tym samym czasie w otoczeniu klienta i stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus oraz gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym
6. Rekomenduje się stosowanie się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.